SHIB, ID, PENDLE Coin ve Bu 6 Altcoin’den Sıcak Haberler Var!

Optimism, 15 Şubat’ta ETH para çekme hizmetlerini kısa süreliğine askıya alacak. Durmadan token alan dev balina bir ay içinde 10 milyon dolarlık SHIB biriktirdi. HashKey Capital, PENDLE Coin satışına başladı ve token fiyatı geriledi. Ve daha fazlası!

ETH, SHIB, PENDLE Coin ve 6 altcoin’den sıcak haberler var…

Optimism, 15 Şubat’ta ETH para çekme işlemlerini askıya alacak

Optimism, 15 Şubat’ta ETH para çekme hizmetlerini bir saatliğine askıya alacağını bildirdi. Proje bunu, yükseltilmiş olay müdahale sistemini test etmek için yapacak. Bu test, Layer2’den Ethereum main-net’e ETH çekme işlemlerini etkileyecek. Ancak main-net’den Layer2’ye para yatırma işlemlerini ve ağdaki normal işlemleri etkilemeyecek. Bu yükseltmenin amacı, bir güvenlik olayı durumunda Optimism ekosistemindeki farklı Blockchain’lerin koordineli yanıt yeteneklerini geliştirmek.

Yeni olay müdahale sistemi, Ethereum para çekme işlemlerinin on-chain askıya alınmasını destekleyecek. Ayrıca, katılmayı seçen Optimism ve Optimism tabanlı Blockchain’ler için Super Chain içinde token ve NFT para çekme işlemlerinin askıya alınmasına olanak tanıyan yeni bir özellik ekleyecek.

Dev balina bir ay içinde 10 milyon dolarlık SHIB biriktirdi

On-chain izleme platformu Scopescan, “0xF633” balinasının 16 saat önce 200 milyar SHIB (1,85 milyon USD) çektiğini bildirdi. Böylece, balina sadece bir ay içinde toplam 1,14 trilyon SHIB (10,61 milyon USD) biriktirmiş oldu.

Geth, v1.13.12 sürümünü yayınladı

Ethereum istemcisi Geth, Ethereum main-net’te Cancun hard fork’una hazırlık yapıyor. Bu bağlamda Geth, v1.13.12 sürümünü yayınladığını bildirdi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere yükseltme 13 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanıyor. Bu sürüm güncellemesi ayrıca Geth madencisinin hata istemini de düzeltiyor.

COTI, keskin bir artışla kısa süreliğine 0,1 doları aştı

Piyasa verileri DAG ödeme ağı COTI, kısa süreliğine 0,1 dolarını aştı. Altcoin, yazı sırasında 0,099 dolardan işlem görüyordu. Son hamlesinde COTI, 24 saat içinde %46’nın üzerinde artış gördü.

HashKey Capital, PENDLE Coin satışı yapıyor!

On-chain veri izleyicisi Ember, HashKey Capital’in PENDLE Coin satışına başladığını bildirdi. PENDLE Coin, dev kripto borsası Binance’ın da listesinde yer alıyor. Ayrıca, son zamanlardaki güçlü yükselişiyle PENDLE Coin dikkatleri üzerinde çekti. Bu satışın da etkisiyle piyasa yeşilde ilerlerken PENDLE Coin günlük grafiği kırmızıya döndü. Bununla birlikte ayık grafiğinde hala daha %130’un üzerinde yeşilde duruyor. Ember, HashKey Capital’in işlemlerini şu şekilde duyurdu:

Bir saat önce, HashKey Capital adresi (hki.eth) 700K PENDLE’ı (2,17M) Binance’e aktardı ve 1,61 milyon dolar (2,85x) kar elde etmeyi bekledi. Şu anda 666 bin PENDLE (2,08 milyon dolar) tutuyor. HashKey Capital, PENDLE’a 3 tur yatırım yaptı:

1. Tur: 2021/7-2022/4, 2.71 milyon PENDLE kilit açmaya yatırım yapılarak tahsis edildi. Daha sonra PENDLE fiyatı 0.05 dolar olduğunda 2022/6’da hepsi MEXC’ye aktarıldı;

2. Tur: 2022/11 Gate’ten çok daha düşük bir fiyattan (0,04 dolar) 2,41 milyon PENDLE topladı. Ardından Binance 2023/7’de PENDLE yükledikten sonra hepsini 0,86 dolardan Binance’e aktardı ve 1,96 milyon dolar (19x) kazanç elde etti;

3. Tur: 2023/7-8’de Binance’ten 1,36 milyon PENDLE’ı 0,81 dolardan yeniden aldı. Ardından 0,7 milyon PENDLE’ın tamamını bir saat önce 3,12 dolardan Binance’e aktararak 1,61 milyon dolar (2,85x) kazanç elde etti.

ID fiyat yükselirken balina 5 milyon ID’yi Binance’e taşıdı

Space ID’nin yerel tokenı ID, son 24 saat içinde olağanüstü bir artış gösterdi. Token’ın fiyat pompalamasının ortasında, bir balina 5 milyon token’ı Binance’e taşıdı. Bu arada, token’ın Güney Koreli bir kripto borsası olan UpBit’te kısa süre önce listelenmesi, ID fiyat artışını körüklüyor gibi görünüyor. Bunu takiben, balinanın Binance’e yaptığı devasa döküm, token için ek çıkarımlar doğurdu. Ayrıca, kripto piyasası meraklıları arasında kayda değer bir ilgi topladı.

Pi42, DOGE, ADA, AVAX ve LINK paritelerini piyasaya sürüyor

Kripto para borsası Pi42, kripto dünyasında bir değişimin sinyallerini verdi. Borsa, traderlar ile daha geniş Web3 ekosistemi üzerindeki etkilerini ortaya çıkaran yeni işlem paritelerini tanıttı. Pi42 Exchange, DOGE/INR, AVAX/INR, ADA/INR ve LINK/INR paritelerini eklediğini duyurdu. Bu eklemeler, platform içinde daha geniş bir alım satım seçeneği sağlıyor. Böylece, traderların artan talebine doğrudan yanıt veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir