iPhone SE 4, OLED ekranla geliyor

Apple, ekonomik modeli iPhone SE serisini 2025 yılında OLED ekranla güncellemeyi planlıyor. Şu anda SE, hala LCD teknolojisi kullanan tek iPhone olduğu için, bu değişiklik onu Apple’ın daha premium modelleriyle aynı çizgiye getirecek.

OLED ekranlar, LCD’lere kıyasla daha parlak renkler, daha derin siyahlar ve genel olarak daha iyi bir görüntü kalitesi sunuyor. Bununla birlikte, Apple’ın ana odak noktası iPhone SE 4’ün maliyetini düşük tutmak gibi görünüyor. Samsung ve BOE gibi iki büyük ekran üreticisi, Apple’a yeni ekranları tedarik etmek için rekabet ediyor.

OLED paneller genel olarak üretim maliyetleri daha yüksek olsa da, tedarikçiler arasındaki yoğun rekabet nedeniyle Apple, SE’nin uygun fiyatlılığını koruyabilir. En düşük fiyatı teklif ettiği söylenen Samsung, siparişlerin çoğunu alabilir.

iPhone SE 4, OLED ekranla geliyor

Rakamlardan bahsedecek olursak, Samsung ve BOE’nin düşük maliyetli model için 30 ila 40 dolar arasında teklifler sunduğu belirtiliyor; Samsung’un birim başına en uygun fiyatı 30 dolarla sunarken, BOE’nin teklifi 35 doların altında.

Çinli ekran üreticisi Tienma’nın, iPhone SE 4 bileşeni için en pahalı fiyatı 40 dolar olarak teklif ettiği söyleniyor. Samsung’un Apple ile geçmişi ve en düşük teklifi verdiği göz önüne alındığında, çoğu siparişi alması muhtemel, ardından BOE gelir.

Her şirketin OLED paneller için sunduğu fiyatlar, iPhone 15’te kullanılan panele kıyasla üçte bir oranında daha düşük, bu da Apple’a her iPhone SE 4 satışından makul bir kar marjı sağlama imkanı veriyor. Apple henüz bir üretim ortağı belirlemedi ve 20’li rakamlar aralığında daha ucuz fiyatlar arıyor olduğu bildiriliyor.

Kesin çıkış tarihi belirsiz olmakla birlikte, söylentilere göre iPhone SE 4‘ün 2025 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir