Sadullah Ergin’in CHP listelerinden aday gösterilmesine en sert tepki Canan Kafantancıoğlu’nun eşinden geldi: Avucunu yalarsın

6’lı Masa’da yer alan DEVA, Gelecek, Saadet ve Demokrat Parti 14 Mayıs’taki seçimlere CHP listelerinden girme kararı aldı. Bu kapsamda 4 siyasi partinin adayları da CHP listelerinden aday gösterildi. Ancak DEVA Partili Sadullah Ergin’in CHP listelerinden aday gösterilmesi tartışma konusu oldu.

ADALET BAKANLIĞI ELEŞTİRİLİYOR

Sadullah Ergin’in Ergenekon ve Balyoz gibi kumpas davaları sürecinde Adalet Bakanlığı görevini yürütmesi nedeniyle adaylığı eleştirilerin hedefi oldu. Özellikle CHP tabanı adaylığına karşı çıksa da ne Ergin adaylıktan geri adım attı ne de CHP ve DEVA Partisi’nden bir hamle geldi.

EN SERT TEPKİ ALİ NAKİ KAFTANCIOĞLU’NDAN

Ergin’in adaylığına en sert tepki ise CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun eşi Ali Naki Kaftancıoğlu’ndan geldi. Kaftancıoğlu, “Sen adalet bakanı olarak adaletsizliğin temsilcisiydin. Sen şiddet ve dolandırıcılık suçlarından mahkum olanları dışarıda gezdiren siyasi suçluları içeri tıkan yasaların yazarıydın. Sen olmaz olası Hakim ve Savcılar Kuruluna cemaat ve parti yandaşlarıyla aday çıkarandın. Sen bakanlıktaki kadrolaşmanın en keskin militanıydin. Sen AKP’nin suçlarının en hızlı savunucusuydun. Sen mecliste konuşanların en terbiyesizlerindendin. Sen Sadullah Ergin! Sen benim oyumla meclise girecek misin? Ben yetmez ama evetçilerle bile yolumu, yüzümü, sesimi ayırmışım. Sen Sadullah Ergin, ben Ali Naki Kaftancıoğlu! Avucunu yalarsın!” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir