Radar Altı Altcoin Yüzde 137 Patlama Yaptı! Dahası Var mı?

Altcoin projesi, içsel kod altyapısını değiştirmek için büyük bir yükseltme geçirdi. Kripto analisti Godfrey Benjamin’e göre yükseltme, RAD tokenini etkileyici yükselişler için olumlu bir ışık altında konumlandıracak.

Yükseltmeyle birlikte radardaki altcoin patlama yaptı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçtiğimiz hafta meme coin’lerdeki heyecan kripto para ekosisteminde yükseliş hissini yepyeni bir zirveye taşıdı. PEPE ve FLOKI gibi meme coin’ler haftanın en büyük odağı oldu. Buna ilaveten radarın altındaki bir altcoin olan Radicle (RAD) da büyük bir yükseltme duyurusunun ardından çok umut verici bir büyüme gördü.

Radicle, geliştiricilerin peero-to-peer ve merkezi olmayan bir şekilde işbirliği yapmasını sağlayan açık kaynaklı bir protokol olarak biliniyor. Günümüzde pek çok Blockchain protokolü mevcutken, Radicle ortak çalışmayı gerçeğe dönüştürebilecek bir konuma sahip. Tüm Blockchain ekosistemi hala gelişiyor. Ayrıca, Radicle’ın platformu, sektördeki farklı yenilikçilerin genel bilgi tabanından yararlanmasına yardımcı oluyor.

Merkezi olmayan dünyanın GitHub’ı ve GitLab’ı olarak hizmet veren Radicle, yıllar içinde kucaklamasının bir mil büyüdüğünü gördü. En son yükseltme ilk olarak Nisan ayı ortasında geldi. Protokol, bu hamlenin tüm ekosistemi için yeni bir çağın çizilmesine yardımcı olacağını belirtti.

Radicle bu güncellemeye Heartwood adını verdi. Ayrıca geliştiriciler, kod işbirliği için Radicle protokolünün yeni bir iterasyonunu sunmak üzere tasarladı. Radicle, “Heartwood, protokolün önceki yinelemeleri sırasında karşılaştığımız kullanılabilirlik ve performans endişelerini gideriyor. Ayrıca, Radicle’ın güvenli ve esnek ilkelerini ikiye katlıyor” açıklamasını yaptı. Altcoin ekibi, protokolün sağlıklı bir şekilde yeniden tasarlanmasının Merkezi Olmayan Tanımlayıcılar (DID’ler) ile gelişmiş uyumluluk sunacağını da belirtti.

Geliştiriciler, Heartwood protokolünü önemli bir süre için tasarladı. Ayrıca, hizmetlerini benimseyen geliştirici topluluğu ile savaş testine tabi tuttu. Paylaştığı son güncellemede Radicle, Heartwood geliştirmesi artık tamamen Radicle’a geçtiğini belirtti. Bu yüzden GitHub’da sorunların ve PR’lerin artık kapalı olduğunu söyledi.

Radicle ve yatırımcılara sağladığı faydalar!

Radicle, yılın başından bu yana sektördeki olumlu havanın da etkisiyle etkileyici bir fiyat artışı görüyor. Altcoin son 24 saatte %3,75 düşüşle 3,20 dolardan el değiştiriyor. Bununla birlikte, yılın başından bu yana kaydettiği %130’dan fazla artış kaydetti. Bu yüzden analiste göre, daha yükseliş eğilimli bir görünüme sahip.

Analist, özellikle, yeni yükseltmenin Radicle’ı daha işlevsel bir protokol haline getireceğini ileri sürüyor. Bu da protokolü geliştiriciler için daha cazip hale getirecek. Ayrıca, bu da muhtemelen RAD tokeninin yoğun birikimini teşvik edecek. Analist, gelişen bir protokol olarak Radicle’ın büyüme potansiyelini yüksek görüyor.

Bu arada, Web3.0 inovasyonlarının yavaş yavaş Web2.0 muadillerinin yerini almasıyla, Radicle’ın Heartwood yükseltmesi yoluyla yakın gelecekte Web3 geliştiricileri arasında GitHub’ın popülaritesinin yerini alma şansı artacak. Bu gerçekleşirse, protokolün ilk destekçileri yakın gelecekte en büyük faydalanıcılar arasında yer alacak.

Makaledeki görüşler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kendi araştırmanızı yaparak yatırım yapmanızı tavsiye ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*