Alexandru Maxim: Kalırım ve çok sevinirim

Rumen futbolcu kulüplerin anlaşması halinde Kartal’da kalmak istediğini aktardı. Maxim, “Deprem gibi bir trajediden sonra böylesine köklü bir kulüpte olmak benim için büyük bir onur. Başka kulüplerin de ilgisi vardı ancak benim ilk tercihim Beşiktaş oldu. Teklif gelince diğer her şeyi bekletme kararı aldım. Burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

Alexandru Maxim, Beşiktaş’ta kalması halinde bundan mutluluk duyacağının altını çizdi. Gaziantep FK ile 2024’e kadar sözleşmesi olan Rumen oyuncu, “Burada devam etmeyi tabii ki isterim ve gerçekleşirse çok sevinirim. Beşiktaş beni almak isterse kulüpler kendi aralarında görüşür. Ben forma şansı bulmak, faydalı olmak ve sezonu iyi bitirmek istiyorum. Acele etmiyorum, sabırlıyım. Hocamızın kararlarına saygı duyuyorum. Tabii ki 11’de oynamayı hedefliyorum” ifadelerini kullandı.

“İLK DERBİM FARKLI OLACAK”

Alexandru Maxim milli aradan sonra Fenerbahçe ile Ülker Stadı’nda oynayacakları derbiyi de değerlendirdi. Gaziantep formasıyla daha önce Kadıköy’e çıktığını belirten deneyimli futbolcu, “Derbi öncesi umarım milli takımlara giden oyuncular sağlıklı dönerler. Bu kez farklı olacak çünkü Beşiktaş formasıyla ilk derbime çıkacağım. Bize her zaman büyük destek veren taraftarımız için derbiyi kazanmaya çalışacağız. Ne kadar oynarsam oynayayım takımın 3 puan almasına destek olmak istiyorum. Beşiktaş gibi benim hedeflerim de yüksek” yorumunu yaptı.

DELE ALLI’YE CEZA

Teknik Direktör Şenol Güneş tarafından Süper Lig’deki son 3 maçta kadroya alınmayan ve önceki gün yapılan antrenmana izinsiz olarak katılmayan Dele Alli dün İstanbul’a döndü. Güneş, takımla birlikte çalışan İngiliz futbolcuya yönetmelik gereği ceza uygulanacağını bildirdi. Dele Alli gibi özel işleri nedeniyle önceki gün idmanda yer almayan Salih Uçan da dün çalışmaya katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir